www.czesciauto24.pl

Terminarz rajdów rowerowych – pobierz...
Wytyczne odnośnie przygotowania roweru – pobierz...
Regulamin rajdów rowerowych jednodniowych – pobierz...
Zgoda rodziców/opiekunów nieletnich uczestników w wieku od 15 do 18 na samodzielny udział – pobierz...
Regulamin konkursu "Kręcę kilometry ze Szprychą" (dla Członków Stowarzyszenia) – pobierz...
Regulamin konkursu "The Best Szprycha" (dla Członków Stowarzyszenia) – pobierz...Trasa: 5 km

IX Noc Muzeów ze Szprychą

Imprezę dofinansowało Miasto Słupsk - zadanie w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Termin: 14.05.2022 r. (sobota)

Nagrody ufundowali:
– Miasto Słupsk
– Park wodny Trzy Fale
– Galeria Słupsk
– STR Szprycha

Rowerowa Gra Miejska
Minęły już 3 lata od ostatniej RGM, która już wielokrotnie dostarczała uczestnikom informacji o ciekawostkach Słupska, jego nieznanej powszechnie historii. Obecna gra miała swój początek w miejscu wystawy X-lecia Stowarzyszenia, czyli w Galerii Słupsk. Uczestnicy po rejestracji otrzymali koperty z przygotowanym zadaniem. Autorem gry był Marcin Barnowski, który już wielokrotnie potrafił zaskoczył z tematyką zadania. Po krótkim zaprezentowaniu regulaminu została podana komenda START, a zawodnicy mogli otworzyć koperty i wyruszyć na ścieżki rowerowe miasta. Na rozwiązanie zagadki było 2,5 godziny. Nie było to takie proste, dlatego też uczestnicy wykorzystali czas do samego końca. Po sprawdzeniu kart odpowiedzi jury RGM przyznało nagrody za trzy pierwsze miejsca.

Nocne zwiedzanie z przewodnikiem
Magnes okolicznościowy -
Nocne zwiedzanie: kliknij...
Nocne zwiedzanie miasta było między innymi nawiązaniem do Rowerowej Gry Miejskiej. Podobnie jak w przypadku RGM, rejestracja uczestników odbyła się w Galerii Słupsk. Po wykonaniu wspólnej fotografii wyruszyliśmy w kierunku kościoła pw. Św. Jacka, gdzie uczestniczyliśmy w prelekcji na temat organ oraz mieliśmy okazję wysłuchać koncertu organowego. Następnie z naszym przewodnikiem Marcinem Barnowskim wyruszyliśmy rowerami śladami Kościołów Liliputów, czyli maleńkich kościołów, które uchowały się tylko dlatego, że były małe. Dla wielu osób było to nowe spojrzenie na Słupsk. W trakcie zwiedzania dużo pracy musiało wykonać jury, bo w ramach trzech konkursów musiało wyłonić zwycięzców. Jednych z nich był konkurs elegancji rowerowej – Cycle Chic, w kategorii pań i panów, kolejnym konkursem był najfantazyjniej rozświetlony rower. Byliśmy mile zaskoczeni zaangażowaniem rowerzystów i z dużą satysfakcją wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Impreza zakończyła się na Bulwarach Słupskich, co dopełniło jej tajemniczości i uroku.